Infineon IGW50N65F5FKSA1
Infineon IGW50N65F5FKSA1 IGBT Transistor Module, 80 A 650 V PG-TO247-3
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Infineon IGW50N65F5FKSA1.
IHS
Datasheet14 páginashá 0 anos
Newark
TME
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-0.27%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Component Search Engine
SímboloPegada
3DBaixar
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
61,879
Authorized Distributors
6
Mount
Through Hole
Case/Package
TO-247
Collector Emitter Breakdown Voltage
650 V
Max Collector Current
80 A
80 A
Power Dissipation
305 W
270 W
Collector Emitter Saturation Voltage
2.1 V
2.1 V
Reverse Recovery Time
Introduction Date2012-11-12
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
Insulated Gate Bipolar Transistor, 80A I(C), 650V V(BR)CES, N-Channel, TO-247
IGBT 650V 74A TO247-3 / IGBT 650 V 74 A 255 W Through Hole PG-TO247-3
Trans IGBT Chip N-CH 650V 74A 250W 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
STMicroelectronicsSTGW39NC60VD
Trans IGBT Chip N-CH 600V 80A 250000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
STMicroelectronicsSTGW40H60DLFB
Trench gate field-stop IGBT, HB series 600 V, 40 A high speed
FGH40N60SMDF Series 600 V 80 A 92 ns Flange Mount Field Stop IGBT - TO-247
Descrições
Descrições de Infineon IGW50N65F5FKSA1 fornecidas pelos seus distribuidores.
Trans IGBT Chip N-CH 650V 80A 3-Pin TO-247 Tube
INFINEON IGW50N65F5 IGBT, 650V, 50A, TO247-3
IGBT Transistors IGBT PRODUCTS
IGW50N65 - DISCRETE IGBT WITHOUT
IGBT, 650V, 50A, TO247-3; DC Collector Current: 50A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on): 1.6V; Power Dissipation Pd: 305W; Collector Emitter Voltage V(br)ceo: 650V; Transistor Case Style: TO-247; No. of Pins: 3Pins;