Infineon IGW50N65H5FKSA1
Insulated Gate Bipolar Transistor, 80A I(C), 650V V(BR)CES, N-Channel, TO-247
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Infineon IGW50N65H5FKSA1.
IHS
Datasheet14 páginashá 0 anos
Newark
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+15.18%
Introduction Date2012-11-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
Peças relacionadas
Infineon IGW50N65F5FKSA1 IGBT Transistor Module, 80 A 650 V PG-TO247-3
650V DuoPack IGBT and Diode High speed switching series fifth generation
IGBT 650V 74A TO247-3 / IGBT 650 V 74 A 255 W Through Hole PG-TO247-3
STMicroelectronicsSTGW39NC60VD
Trans IGBT Chip N-CH 600V 80A 250000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Trans IGBT Chip N-CH 650V 80A 36000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Trans IGBT Chip N=-CH 650V 80A 268000mW 3-Pin(3+Tab) TO-247 Tube
Descrições
Descrições de Infineon IGW50N65H5FKSA1 fornecidas pelos seus distribuidores.
IGW50N65H5 Series 650 V 80 A Through Hole TRENCHSTOPTM 5 Gen IGBT - TO247-3
Infineon IGW50N65H5FKSA1 IGBT, 50 A 650 V, 3-Pin TO-247, Through Hole
TRANSISTOR, HIGH SPEED 5 IGBT, N-CHANNEL, 650V, 50A, 175C, PG-TO247-3
Trans IGBT Chip N-CH 650V 80A 3-Pin TO-247 Tube
305W 1.65V 650V 80A TO-247 16.13mm*5.21mm*21.1mm
650 V IGBT in TO-247 package, PG-TO247-3, RoHS
Infineon SCT
TO-247-3 IGBT Transistors / Modules ROHS
IGBT TrenchStop N-Channel 650V 50A TO247
IGBT Transistors IGBT PRODUCTS
IGW50N65 - DISCRETE IGBT WITHOUT
IGBT, 650V, 50A, TO247-3; DC Collector Current: 50A; Collector Emitter Saturation Voltage Vce(on): 1.65V; Power Dissipation Pd: 305W; Collector Emitter Voltage V(br)ceo: 650V; Transistor Case Style: TO-247; No. of Pins: 3Pins;
The 650 V, 50 A hard-switching IGBT TRENCHSTOP™ 5 in TO-247 package redefines “Best-in-class” IGBT by providing unmatched performance in terms of efficiency for hard switching applications. This family is a major breakthrough in IGBT innovation to match the market’s high efficiency demands of tomorrow.