Bourns SDR1005-682KL
Inductor Power Unshielded Wirewound 6800uH 10% 1KHz 105Q-Factor Ferrite 0.11A 30Ohm DCR T/R
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns SDR1005-682KL.
Newark
Datasheet3 páginas7 anos atrás
Electro Sonic
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-14.80%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
Ultra Librarian
SímboloPegada
Baixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2005-02-15
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
Inductor Power Wirewound 6800uH 10% 1KHz 60Q-Factor Ferrite 0.12A 9.4Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Wirewound 6800uH 10% 1KHz 15Q-Factor Ferrite 0.2A 20.7Ohm DCR RDL Bag
Inductor Power Unshielded Wirewound 6800uH 10% 1KHz 0.059A 60Ohm DCR AXL T/R
Inductor Power Unshielded Wirewound 6800uH 10% 1KHz Ferrite 0.15A 16.3Ohm DCR AXL Bag
Inductor, ferrite,6.8Mh,10+% Tol,10-% Tol Rohs Compliant: Yes |Bourns Jw Miller 5300-47-RC
General Purpose Inductor, 6800uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core
Descrições
Descrições de Bourns SDR1005-682KL fornecidas pelos seus distribuidores.
General Purpose Inductor, 6800uH, 10%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 5039
Inductor, Un-Shielded, 6.8Mh, 120Ma, Smd; Inductance:6.8Mh; Rms Current (Irms):110Ma; Inductor Construction:Unshielded; Saturation Current (Isat):120Ma; Product Range:Sdr1005 Series; Dc Resistance Max:30Ohm; Product Length:12.7Mm Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. SDR1005-682KL
INDUCTOR, SMD, 6800UH, 0.12A; Inductance:6.8mH; Inductance Tolerance:± 10%; DC Resistance Max:30ohm; DC Current Rating:110mA; Self Resonant Frequency:1MHz; Core Material:Ferrite DR/RI; Inductor Case Style:SMD; No. of Pins:2; Lead Spacing:7.6mm; SVHC:No SVHC (20-Jun-2011); External Depth:10mm; External Length / Height:5mm; External Width:12.7mm; Operating Temperature Max:125°C; Operating Temperature Min:-40°C; Q Factor @ Frequency:105; Resonant Frequency:1MHz; Saturation Current Ic:0.12A; Test Frequency:0.171MHz