Bourns MF-R017-0-99
Reset, 60V, 40A, 0.17A Ihold, 0.34A Itrip, Radial, Bulk, Haz<az
Obsolete
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns MF-R017-0-99.
IHS
Datasheet10 páginas4 anos atrás
Electro Sonic
JRH Electronics
Newark
element14 APAC
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+0.00%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
35,205
Authorized Distributors
2
Resistance
3.2 Ω
2 Ω
2 Ω
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Tolerance
Power Rating
Composition
Temperature Coefficient
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2005-07-14
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2019-09-30
LTD Date2019-12-31
Peças relacionadas
PTC Resettable Fuse 0.17A(hold) 0.34A(trip) 60V 40A 0.48W 3s 2Ohm Radial 7.4 X 3.1mm Ammo Automotive
BournsMF-R017-2
PTC Resettable Fuse 0.17A(hold) 0.34A(trip) 60V 40A 0.48W 3s 2Ohm Radial 7.4 X 3.1mm T/R Automotive
PTC Resettable Fuse 0.17A(hold) 0.34A(trip) 60VDC 40A 0.48W 3s 3.3Ohm Radial 7.4 X 3mm Bag Automotive
TE ConnectivityRXEF017-2
PTC Resettable Fuse 0.17A(hold) 0.34A(trip) 60V 40A 0.48W 3s 3.3Ohm Radial 7.4 X 3 X 12.7mm T/R
Littelfuse60R017XU
PTC Resettable Fuse 0.17A(hold) 0.34A(trip) 60VDC 40A 0.48W 3s 3.3Ohm Radial 7.4 X 3.1mm Bulk Automotive
Descrições
Descrições de Bourns MF-R017-0-99 fornecidas pelos seus distribuidores.
Thermistor Mounting:through Hole
Radial Lead Resettable Fuses .17A 60V Lead Free
PTC Resettable Fuse, Through Hole Mount
PTC Resettable Fuse 0.17A(hold) 0.34A(trip) 60V 40A 0.48W 3s 2Ohm Radial 7.4 X 3.1mm Bag Automotive
FUSE, PTC RESET, 60V, 170mA, RADIAL
PTC RESETTABLE 0.17A 60V RADIAL LEADED
PTC Resettable Fuse 40A 60V Bulk
MULTIFUSE, RADIAL, 0.34A; Series:MF-R; Thermistor Type:PTC Resettable Fuse; Voltage, Operating:60V; Holding Current:0.17A; Current, Tripping:0.34A; External Depth:3.1mm; External Length / Height:12.7mm; Lead Spacing:5.1mm; Resistance, Initial Min:2.0ohm; Resistance, Initial Max:3.2ohm; Approval Bodies:CSA and TÜV Approved, UL Recognised; Body Diameter:7.4mm; Case Material:Epoxy polymer; Case Style:1; Lead Diameter:0.51mm; Lead Length:7.6mm; Max Current:40A; Max Pitch:5.8mm; Min Pitch:4.3mm; Power Dissipation:0.48W; Temp, Op. Max:85°C; Temp, Op. Min:-40°C; Temperature, Surface Tripped Max:125°C; Voltage Rating, AC:60V; Voltage Rating, DC:60V; Width, External:7.4mm; Flammability Rating:UL94V-0