Bourns 3386X-1-105TLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1000000ohm, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns 3386X-1-105TLF.
IHS
Datasheet4 páginas3 anos atrás
Farnell
Electro Sonic
Arrow Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
+25.17%
Stock
25,800
Authorized Distributors
6
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
1 MΩ
Mount
Through Hole
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Peças relacionadas
Cermet trimmer potentiometer, 1 MΩ, 0.5 W, THT, on top, 3386P-1-105LF
1 MOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
1 MOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Side Adjustment
TT Electronics72PR1MEGLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1000000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.09W 1(Elec)/1(Mech)Turns 3mm (6.6 X 7 X 4.7mm) Pin Thru-Hole Tube
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 9/100W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.6 X 4.7 X 7mm) Pin Thru-Hole Tube
Descrições
Descrições de Bourns 3386X-1-105TLF fornecidas pelos seus distribuidores.
Single-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 1Mohms 10% 0.5Watts Square
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 8.38mm (9.53 X 10.41 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Tube
±10% ±100ppm/℃ 500mW 1MΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Trimmer, Pot, 1M, 1Turn, Th; Trimmer Type:Single Turn; Element Material:Cermet; Adjustment Type:Top Finger Adjust; Track Resistance:1Mohm; Potentiometer Mounting:Through Hole; No. Of Turns:1Turns; Product Range:3386 Series; Msl:- Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3386X-1-105TLF