Bourns 3386X-1-105LF
Cermet Not Linear TRIMMER Trimmer Potentiometer ±10% 280deg 500mW 85C
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Bourns 3386X-1-105LF.
IHS
Datasheet4 páginas3 anos atrás
element14 APAC
RS (Formerly Allied Electronics)
Electro Sonic
TME
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-17.34%
Peças alternativas
Price @ 1000
Stock
16,017
Authorized Distributors
6
Resistance
1 MΩ
1 MΩ
1 MΩ
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Termination
Pin
Pin
Number of Turns
1
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Power Rating
500 mW
500 mW
500 mW
Composition
Cermet
Cermet
Temperature Coefficient
100 ppm/°C
100 ppm/°C
100 ppm/°C
Cadeia de suprimentos
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
1 MOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Top Adjustment
1 MOhms 0.5W, 1/2W PC Pins Through Hole Trimmer Potentiometer Cermet 1.0 Turn Side Adjustment
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1000000ohm, 300V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
TT Electronics72PR1MEGLF
Trimmer, Cermet, 0.5W, 1000000ohm, 200V, 10% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.09W 1(Elec)/1(Mech)Turns 3mm (6.6 X 7 X 4.7mm) Pin Thru-Hole Tube
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 9/100W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.6 X 4.7 X 7mm) Pin Thru-Hole Tube
Descrições
Descrições de Bourns 3386X-1-105LF fornecidas pelos seus distribuidores.
Single-Turn Trimmer Potentiometers 3/8 1Mohms 10% 0.5Watts Square
Res Cermet Trimmer 1M Ohm 10% 0.5W(1/2W) 1(Elec)/1(Mech)Turn 3.15mm (9.53 X 4.83 X 9.53mm) Pin Thru-Hole Tube
TRIMMER, CERMET, REST 1 MEGOHMS, PCB, 1 TURN, PWR-RTG 0.5W
±10% ±100ppm/℃ 500mW 1MΩ Plugin Potentiometers, Variable Resistors ROHS
Trimmer, Pot, 1Mohm, 10%, 1Turn, Th; Track Resistance:1Mohm; No. Of Turns:1Turns; Potentiometer Mounting:Through Hole; Product Range:Trimpot 3386 Series; Power Rating:500Mw; Resistance Tolerance:± 10%; Temperature Coefficient:± Rohs Compliant: Yes |Bourns, Inc. 3386X-1-105LF