Amphenol 17EBH015SAM010
Conn High Density D-Sub SKT 15 POS 1.14mm Solder RA Thru-Hole 15 Terminal 1 Port
Production
Preço e estoque
Fichas técnicas e documentos
Baixe as fichas de dados e a documentação do fabricante para Amphenol 17EBH015SAM010.
RS (Formerly Allied Electronics)
Datasheet1 páginas19 anos atrás
Master Electronics
Histórico de estoque
Tendência de 3 meses:
-4.77%
Modelos CAD
FONTEeCADmCADARQUIVOS
SnapEDA
Pegada
3DBaixar
O site do parceiro será aberto em uma nova aba ao baixar os seus modelos CAD
Cadeia de suprimentos
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.69.40.30
Introduction Date2006-12-13
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Peças relacionadas
HARTING Elektronik09561525613
D-Sub High Density Female connector Wave soldering termination Rated current 2A
Conn High Density D-Sub F 15 POS Solder ST Thru-Hole 15 Terminal 1 Port
Conn D-Sub F 15 POS 1.14mm Solder RA Thru-Hole 15 Terminal 1 Port
Conn High Density D-Sub F 15 POS 2.29mm Solder RA Thru-Hole 15 Terminal 1 Port
TE Connectivity1-1734530-1
Conn High Density D-Sub SKT 15 POS 2.29mm Solder RA Thru-Hole 15 Terminal 1 Port Tray
HARTING Elektronik09561517500
CONNECTOR, HD D SUB, RECEPTACLE, 15POS; Product Range:HARTING - D-Sub High Densi
Descrições
Descrições de Amphenol 17EBH015SAM010 fornecidas pelos seus distribuidores.
15 Position D-Sub, High Density Receptacle, Female Sockets Connector
D-Sub, Stamped Signal 3A, High Density,High Temp, Right Angle PCB Thru Hole, FP=8.89mm (.350"), 15 Receptacle, 30 in Gold, Clear Hole Panel Mounting, Ground Tab with Boardlock
Hd D-Sub Conn, Rcpt, 15Pos, Tht, R/A; No. Of Contacts:15Contacts; Gender:Receptacle; Contact Termination Type:Through Hole; D Sub Shell Size:De; Product Range:17Ebh Series; Connector Body Material:Steel Body Rohs Compliant: Yes |Amphenol Communications Solutions 17EBH015SAM010