Vishay IFSC0806AZER3R3M01
Inductor Power Shielded Wirewound 3.3uH 20% 100KHz 940mA 297mOhm DCR 0806 T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay IFSC0806AZER3R3M01.
Newark
Datasheet6 pages5 years ago
Datasheet6 pages11 years ago
IHS
element14 APAC
Farnell
Inventory History
3 month trend:
+49.92%
CAD Models
Download Vishay IFSC0806AZER3R3M01 symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Ultra Librarian
SymbolFootprint
Download
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Alternate Parts
Price @ 1000
Stock
99,541
Authorized Distributors
6
Inductance
3.3 µH
3.3 µH
Tolerance
20 %
20 %
Current Rating
1.05 A
Shielding
Shielded
Shielded
DC Resistance (DCR)
292 mΩ
292 mΩ
Q Factor
Test Frequency
100 kHz
1 MHz