Vishay CSC06A014K70GPA
6-SIP Array/network Resistor Csc 0.590LX0.098W 14.99MMX2.49MM 750MW 4.7 Kohm ±100PPM/C
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay CSC06A014K70GPA.
Newark
Datasheet6 pages5 years ago
Datasheet5 pages13 years ago
Datasheet5 pages13 years ago
Datasheet5 pages14 years ago
Datasheet5 pages16 years ago
Datasheet5 pages17 years ago
Datasheet6 pages11 years ago
Farnell
element14 APAC
Inventory History
3 month trend:
-6.47%
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.50
Introduction Date2006-09-05
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 3/4W ±100ppm/°C BUS Conformal 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Resistor Thick Film Net 4.7k Ohm 2% 3/4 Watt ±100ppm °C BUS 6-Pin SIP Pin Through Hole
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 63/100W ±100ppm/°C BUS Conformal 5-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
5-SIP ARRAY/NETWORK RESISTOR CSC 0.490Lx0.098W 12.45mmx2.49mm 4.7kOhm ±100ppm/C ±2%
CTS Components770103472P
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 1.4W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 10-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
CTS Components77063472P
Res Thick Film NET 4.7K Ohm 2% 0.8W ±100ppm/C ISOL Conformal Coated 6-Pin SIP Pin Thru-Hole Bulk
Descriptions
Descriptions of Vishay CSC06A014K70GPA provided by its distributors.
Array/Network Resistor, Bussed, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 4700ohm, 100V, 2% +/-Tol, 100ppm/Cel, Through Hole Mount
4.7K¦¸ ¡À2% ¡À100ppm/¡æ ¡À50ppm/¡æ 200mW SIP-6 14.99mm*2.49mm*4.95mm
RESISTOR, BUS RES N/W 5, 4.7KOHM, 2%, SI