Vishay BFC237111684
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Vishay BFC237111684.
IHS
Datasheet14 pages3 years ago
RS (Formerly Allied Electronics)
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.70
Introduction Date2005-11-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 1 month ago)
Related Parts
Cap Film 0.68uF 63VDC/40VAC PET 10% 7.2 X 4.5 X 9mm RDL 5.08mm Ammo Pack
Yageo GroupR82DC3680Z360K
Cap Film 0.68uF 63V PET 10% (7.2 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 105C Automotive Bulk
Cap Film 0.68uF 63V PET 10% (7.3 X 4.5 X 9.5mm) Radial Wound 5mm 125C Automotive Bulk
Film Capacitor, Polyester, 63V, 10% +Tol, 10% -Tol, 0.68uF, Through Hole Mount, 4120
Cap Film 0.68uF 63V PET 10% (7.3 X 4.5 X 9.5mm) Radial Stacked 5mm 125C Automotive T/R
Descriptions
Descriptions of Vishay BFC237111684 provided by its distributors.
Capacitor, met Polyester (Mylar),680Nf,63Vdc,10-% Tol,10+% Tol |Vishay BFC237111684
CAPACITOR, FILM, MKT 680NF 10% 63VDC PITCH 7,5MM
CAP FILM 0.68UF 10% 63VDC RADIAL