TDK B72500T250K60
TVS Varistor, 25 VAC, 31 VDC, Standard, 67 V, 0603 [1608 Metric], Multilayer Varistor (MLV)
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B72500T250K60.
JRH Electronics
Datasheet57 pages8 years ago
Datasheet0 pages0 years ago
Future Electronics
_legacy Avnet
DigiKey
element14 APAC
Inventory History
3 month trend:
+67.25%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
VARISTOR 39V 30A 0603 / 39 V 30 A Varistor 1 Circuit Surface Mount, MLCV 0603 (1608 Metric)