TDK B32674D4155K
Film Capacitor, Polypropylene, 450V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1.5uF, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TDK B32674D4155K.
element14
Datasheet7 pages18 years ago
Farnell
RS (Formerly Allied Electronics)
Future Electronics
Newark
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Supply Chain
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.25.00.80
Introduction Date2006-06-07
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 10 months ago)
Related Parts
Yageo GroupR46KR415050M1K
Film Capacitor, Polypropylene, 560V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1.5uF, Through Hole Mount
Yageo GroupR46KR415000M1K
Film Capacitor, B32673Z Series, 1.5 F, 10%, Pp (Polypropylene), 520 V Rohs Compliant: Yes
Yageo GroupR71VN41504030K
Film Capacitor, Polypropylene, 520V, 10% +Tol, 10% -Tol, 1.5uF, Through Hole Mount
Epcos B32654 1.5uF Polypropylene Film Cap 200V ac; 400V dc +/-10%; Through Hole
Descriptions
Descriptions of TDK B32674D4155K provided by its distributors.
CAPACITOR POLYPROPYLENE PP FILM, 1.5UF, 450V, 10%, RADIAL
Capacitor, PP Metallized, Cap 1.5 uF, Tol 10%,Vol-Rtg 450VDC, Radial, ESR 0.0092 Ohms
Cap Film 1.5uF 450V PP 10% (31.5 X 11 X 19mm) Radial Plastic Rectangular Can 27.5mm 0.0221 Ohm 105C Automotive Bulk
FILM CAPACITOR Radial film capacitor 10% 1.5muF 275V