Panasonic ERJ6ENF7152V
Res Thick Film 0805 71.5K Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERJ6ENF7152V.
Panasonic
Datasheet3 pages9 years ago
Newark
JRH Electronics
RS (Formerly Allied Electronics)
Burklin Elektronik
Related Parts
Res Thick Film 0805 71.5K Ohm 1% 1/8W ±100ppm SMD Paper
Yageo GroupRC0805FR-0771K5L
Res Thick Film 0805 71.5K Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 71500ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res Thick Film 0805 71.5K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.125 W, 1 %, 100 Ppm, 71500 Ohm, Surface Mount, 0805
Res Anti-Sulfured Thick Film 0805 71.5k Ohm 1% 1/8W ±100ppm/°C Ceramic Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERJ6ENF7152V provided by its distributors.
Avnet Japan
125mW Thick Film Resistors ±100ppm/℃ ±1% 71.5kΩ 0805 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ FIXED RESISTOR 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 71.5kOhm 0.125W 1/8W
RESISTOR, THICK FILM, RES 71.5 KILOHMS, PWR-RTG 0.125 W, TOL 1%,SMT,0805,CUT TAPE
PRECISION THICK FILM CHIP RESISTOR Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.125W, 71500ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Precision Thick Film Chip Resistor, 71500 ½, 1 %, 0.125 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ6ENF7152V - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, THICK, 71.5K, 0.125W, 1%, REEL; Product Range:PANASONIC - ERJ Series; Resistance:71.5kohm; Power Rating:125mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0805 [2012 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:150V; Packaging:Cut Tape; Resistor Mounting:SMD; Resistor Terminals:Wraparound