Panasonic ERJ3EKF5493V
Res Thick Film 0603 549K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERJ3EKF5493V.
Future Electronics
Datasheet3 pages9 years ago
Datasheet0 pages0 years ago
Datasheet3 pages15 years ago
Datasheet3 pages15 years ago
Datasheet6 pages17 years ago
Newark
JRH Electronics
Burklin Elektronik
HQonline
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
Related Parts
Res Thick Film 0603 549K Ohm 1% 1/10W ¦100ppm/¦C SMD Paper T/R
Yageo GroupRC0603FR-07549KL
Res Thick Film 0603 549K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupAC0603FR-07549KL
Res Thick Film 0603 549K Ohm 1% 0.1W(1/10W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 499000ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.1W, 511000ohm, 75V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERJ3EKF5493V provided by its distributors.
100mW Thick Film Resistors 150V ±100ppm/℃ ±1% 549kΩ 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
ERJ Series 0603 549 kOhm 0.1 W ±1 % ±100 ppm/°C SMT Thick Film Chip Resistor
RESISTOR, THICK FILM, RES 549 KILOHMS, PWR-RTG 0.1 W, TOL 1%,SMT,0603,CUT TAPE
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.1W, 549000ohm, 75V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
0603 (1608Metric) FIXED RESISTOR ERJ 0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm 0.1W 1/10W 549kOhm ±100ppm/C
Precision Thick Film Chip Resistor, 549000 ½, 1 %, 0.1 W
Panasonic SCT
Panasonic ERJ3EKF5493V - General Purpose Chip Resistors
RESISTOR, 0603, 549K 1%, 0.1W; Product Range:PANASONIC - ERJ Series Thick Film Chip Resistor; Resistance:549kohm; Power Rating:100mW; Resistance Tolerance:± 1%; Resistor Case Style:0603 [1608 Metric]; Resistor Element Material:Thick Film; Temperature Coefficient:± 100ppm/°C; Voltage Rating:75V; Resistor Mounting:SMD