Panasonic ERJ-PB3B6800V
Res SMD 680 Ohm 0.1% 1/5W 0603
Datasheet
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERJ-PB3B6800V.
Newark
3 month trend:
-5.89%
CAD Models
Download Panasonic ERJ-PB3B6800V symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
SnapEDA
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Related Parts
PanasonicERJ-PB3B7150V
Thick Film Resistors - SMD 0603 Anti-Surge Res. 0.1%, 715ohm
PanasonicERJ-PB3B7320V
ERJ 0603 0603 (1608Metric) Chip Resistor ±0.1% ±50ppm/C 732Ohms 0.2W 1/5W
Yageo GroupRT0603BRD07649RL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 649Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Yageo GroupRT0603BRD07620RL
100mW Thin Film Resistor ±25ppm/℃ ±0.1% 620Ω 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS
Res Thin Film 0603 634 Ohm 0.1% 0.1W(1/10W) ±25ppm/C Pad SMD T/R
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERJ-PB3B6800V provided by its distributors.
RES SMD 680 OHM 0.1% 1/5W 0603
0603 680 Ohms 0.1% Anti Surge Resistor
680¦¸ ¡À0.1% 200mW ¡À50ppm/¡æ 0603 1.6mm*800¦Ìm*550¦Ìm
CHIP RES, THICK FILM, 680R, 0.2W, 0603;; CHIP RES, THICK FILM, 680R, 0.2W, 0603; Resistance: 680ohm; Resistance Tolerance: ± 0.1%; Power Rating: 200mW; Resistor Case / Package: 0603 ^1608 Metric]; Resistor Technology: Thick F