Panasonic ERJ-PA3F33R2V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 33.2 Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERJ-PA3F33R2V.
IHS
Datasheet9 pages5 years ago
element14 APAC
Burklin Elektronik
Inventory History
3 month trend:
Restocked
Related Parts
Res Thick Film 0603 33.2 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Res Thick Film 0603 33 Ohm 1% 1/3W ±100ppm/°C Molded SMD SMD Paper T/R
Res Thick Film 0603 3.9 Ohm 1% 0.33W(1/3W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
PanasonicERJ-PA3F36R5V
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 36.5ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
PanasonicERJ-P03F33R2V
Res Thick Film 0603 33.2 Ohm 1% 0.2W(1/5W) ±200ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
TE ConnectivityCRGH0603F33R
Surface Mount Thick Film Resistor, Crg Series, 33 Ohm, 200 Mw, - 1%, 50 V, 0603 [1608 Metric] Rohs Compliant: Yes
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERJ-PA3F33R2V provided by its distributors.
Avnet Japan
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 33.2ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 33.2 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
ERJ-PA3 Series 33.2 Ohms ±1% 0.25W ±100ppm/°C 0603 Thick Film Chip Resistor
0603 New Anti-Surge Resistor Rohs Compliant: Yes |Panasonic ERJPA3F33R2V
0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR / 0603 NEW ANTI-SURGE RESISTOR 1% 33.2OHM
SMD Thick Film 0603 0,25W 1% 33R2