Panasonic ERJ-PA3F1623V
Res Thick Film 0603 162K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Panasonic ERJ-PA3F1623V.
Panasonic
Datasheet8 pages11 years ago
Burklin Elektronik
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Related Parts
PanasonicERJPA3F1603V
Res Thick Film 0603 160K Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
TE ConnectivityCRGH0603F150K
Res Thick Film 0603 150K Ohm 1% 1/5W ±100ppm/°C Molded SMD SMD T/R
PanasonicERJ-PA3F1543V
Res Anti-Surge Thick Film 0603 154k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Fixed Resistor, Metal Glaze/Thick Film, 0.2W, 160000ohm, 150V, 1% +/-Tol, Surface Mount, 0603
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.2W, 150000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603
Res Anti-Surge Thick Film 0603 178k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Descriptions
Descriptions of Panasonic ERJ-PA3F1623V provided by its distributors.
Res Anti-Surge Thick Film 0603 162k Ohm 1% 1/4W ±100ppm/°C Molded Paper T/R
Avnet Japan
Anti-Surge High Power Thick Film Chip Resistor, 162000 ½, 1 %, 0.25 W
Panasonic SCT
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 162000ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0603