Meritek CF25-824JTR
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 820000ohm, 250V, 5% +/-Tol, 700ppm/Cel, Through Hole Mount
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Meritek CF25-824JTR.
IHS
Datasheet1 page16 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Meritek CF25-824JTR provided by its distributors.
CF 1/4WATT RES 820KOHM 5% T/R
1/4W 5% 820K T/R