Meritek CF25-472JTR
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 4700ohm, 250V, 5% +/-Tol, -450ppm/Cel
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Meritek CF25-472JTR.
IHS
Datasheet1 page22 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-01-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Descriptions
Descriptions of Meritek CF25-472JTR provided by its distributors.
CF 1/4WATT RES 4.7KOHM 5% T/R
1/4W 5% 4.7K T/R