Meritek CF25-301JTR
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 300ohm, 250V, 5% +/-Tol, -450ppm/Cel
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Classic ComponentsCF25-301JTR5,000
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Meritek CF25-301JTR.
IHS
Datasheet1 page22 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Country of OriginTaiwan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2007-01-02
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 5 months ago)
Descriptions
Descriptions of Meritek CF25-301JTR provided by its distributors.
CF 1/4WATT RES 300OHM 5% T/R