Meritek CF25-2R7JTR
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 2.7ohm, 250V, 5% +/-Tol, -450ppm/Cel
Production
Price and Stock
DistributorSKUMinPkg
Classic ComponentsCF25-2R7JTR5,000
3d
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Meritek CF25-2R7JTR.
IHS
Datasheet1 page22 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Descriptions
Descriptions of Meritek CF25-2R7JTR provided by its distributors.
CF 1/4WATT RES 2.7OHM 5% T/R