Meritek CF25-102JTR
Fixed Resistor, Carbon Film, 0.25W, 1000ohm, 250V, 5% +/-Tol, -450ppm/Cel
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Meritek CF25-102JTR.
IHS
Datasheet1 page22 years ago
Inventory History
3 month trend:
+0.00%
Descriptions
Descriptions of Meritek CF25-102JTR provided by its distributors.
CF 1/4WATT RES 1KOHM 5% T/R
1/4W 5% 1K T/R