KOA Speer RK73H2ATTD34R8F
Res Thick Film 0805 34.8 Ohm 1% 0.25W(1/4W) ±100ppm/C Pad SMD T/R Automotive AEC-Q200
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for KOA Speer RK73H2ATTD34R8F.
Farnell
Garrett
Inventory History
3 month trend:
-0.32%
CAD Models
Download KOA Speer RK73H2ATTD34R8F symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
Supply Chain
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.21.00.30
Introduction Date2002-06-01
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
Yageo GroupRC0805FR-0734R8L
Res Thick Film 0805 34.8 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-6ENF34R8V
Res Thick Film 0805 34.8 Ohm 1% 0.125W ±100ppm/°C Molded SMD Punched Carrier T/R
Res Thick Film 0805 34.8 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD Automotive T/R
Yageo GroupRC0805FR-0733RL
Res Thick Film 0805 33 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
Yageo GroupRC0805FR-0732R4L
Res Thick Film 0805 32.4 Ohm 1% 0.125W(1/8W) ±100ppm/C Pad SMD T/R
PanasonicERJ-6ENF33R2V
Res Thick Film 0805 33.2 Ohm 1% 1/8W ¦100ppm/¦C SMD Punched Carrier T/R
Descriptions
Descriptions of KOA Speer RK73H2ATTD34R8F provided by its distributors.
RK73H 0805 0805 (2012Metric) Chip Resistor ±1% ±100ppm/C 34.8Ohms 0.25W 1/4W
Fixed Resistor, Metal Glaze/thick Film, 0.25W, 34.8ohm, 150V, 1% +/-Tol, 100ppm/Cel, Surface Mount, 0805
Res, 34R8, 1%, 0.25W, 0805 Rohs Compliant: Yes |Koa RK73H2ATTD34R8F