Bourns 3314R-1-201E
Production
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for Bourns 3314R-1-201E.
IHS
Datasheet7 pages2 years ago
Master Electronics
Arrow Electronics
Inventory History
3 month trend:
-6.13%
CAD Models
Download Bourns 3314R-1-201E symbol, footprint, and 3D STEP models from our trusted partners.
sourceeCADmCADFILES
Component Search Engine
SymbolFootprint
3DDownload
The partner site will open in a new tab when downloading their CAD models
By downloading CAD models from Octopart, you agree to our Terms & Conditions and Privacy Policy.
Supply Chain
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
Related Parts
TRIMMER, CERMET, REST 200 OHMS, SMD,1 TURN, PWR 0.25W, DIM 0.177INLX0.177INWX0.1INH
Trimmer, Cermet, 0.25W, 200ohm, 7.07V, 20% +/-Tol, 100ppm/Cel, 1 Turn(s), 2020