TT Electronics 39PLABR10KLF30
Trimmer, Carbon, 0.25W, 10000ohm, 250V, 30% +/-Tol, 1 Turn(s)
Obsolete
Price and Stock
Datasheets & Documents
Download datasheets and manufacturer documentation for TT Electronics 39PLABR10KLF30.
IHS
Datasheet3 pages7 years ago
Newark
Sager Electronics
Future Electronics
Supply Chain
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8533.40.80.70
Introduction Date2009-05-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 1 month ago)
LTB Date2021-01-07
LTD Date2021-01-07
Related Parts
Res Carbon Film Trimmer 10K Ohm 25% 1/5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (9 X 12.5mm) Pin Thru-Hole Bag
PanasonicEVMAASA00B14
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 25% 3/10W 1Turn 3.6mm (7.8 X 6.9 X 7.6mm) Pin Thru-Hole Ammo Pack
Res Carbon Film Trimmer 10K Ohm 25% 1/5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (9 X 6.35mm) Pin Thru-Hole Bag
TT Electronics38PKABR10KLF30
Trimmer, Carbon, 0.15W, 10000ohm, 200V, 30% +/-Tol, 500ppm/Cel, 1 Turn(s)
Res Cermet Trimmer 10K Ohm 25% 1/5W 1(Elec)/1(Mech)Turn (6.81 X 8.4mm) Pin Thru-Hole Bag
PanasonicEVN-DJAA03B14
Res Carbon Composition Trimmer 10K Ohm 1/10W 1Turn 3.2mm Pin Thru-Hole T/R
Descriptions
Descriptions of TT Electronics 39PLABR10KLF30 provided by its distributors.
Res Carbon Film Trimmer 10K Ohm 30% 0.25W(1/4W) 1(Elec)/1(Mech)Turns (15 X 7mm) Pin Thru-Hole Bulk
39P Series 15 mm Top Adjustment 10 kOhm ±30 % Single-Turn Trimmer
Trimmer Resistors - Through Hole 10K 15MM ST CARBON
TRIMMER 10K OHM 0.25W PC PIN TOP
Open Type Trimmer, 39P-3, RoHS
TT Electronics SCT
TRIMMER POTENTIOMETER 10KOHM 1TURN PCB;; TRIMMER POTENTIOMETER 10KOHM 1TURN PCB; Trimpot Type: Single Turn; Element Material: Carbon; Adjustment Type: Top Adjust; Track Resistance: 10kohm; Potentiometer Mounting: Through Hole
Trimmer Potentiometer 10Kohm 1Turn Pcb; Rango De Producto:Serie 39P; Resistencia De La Pista:10Kohm; Número De Giros:1; Potencia Nominal:250Mw; Tolerancia De Resistencia:± 30%; Coeficiente De Temperatura:-; Par Máx.:2In-Oz |Tt Electronics / Bi Technologies 39PLABR10KLF30