Vishay SUD23N06-31L-E3
SUD23N06-31L-E3 N-channel MOSFET Transistor, 23 A, 60 V, 3-Pin TO-252
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Newark
Datasheet6 페이지16년 전
Datasheet6 페이지17년 전
Farnell
Mouser
대체 부품
Price @ 1000
Stock
59,418
Authorized Distributors
2
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
DPAK
DPAK
Drain to Source Voltage (Vdss)
60 V
60 V
Continuous Drain Current (ID)
23 A
9.1 A
Threshold Voltage
2 V
3 V
Rds On Max
31 mΩ
31 mΩ
Gate to Source Voltage (Vgs)
20 V
20 V
Power Dissipation
100 W
5.7 W
Input Capacitance
670 pF
670 pF
공급망
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2003-03-21
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Trans MOSFET N-CH 60V 29A 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R / OptiMOS® Power-Transistor
STMicroelectronicsSTD20NF06LT4
Trans MOSFET N-CH 60V 24A Automotive 3-Pin(2+Tab) DPAK T/R / MOSFET N-CH 60V 24A DPAK
onsemiFDD5612
N-Channel PowerTrench® MOSFET, 60V, 18A, 55mΩ
onsemiFDD5690
N-Channel PowerTrench® MOSFET, 60V, 30A, 27mΩ
STMicroelectronicsSTD30NF06LT4
N-Channel 60V - 0.022Ohm - 35A - DPAK StripFET(TM) II POWER MOSFET
InfineonSPD18P06P
Trans MOSFET P-CH 60V 18.6A 3-Pin(2+Tab) TO-252
설명
Single N-Channel 60 V 0.031 Ohm 100 W Surface Mount Power Mosfet - TO-252-3
Power Field-Effect Transistor, 23A I(D), 60V, 0.031ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-252
Transistor Polarity:n Channel; Drain Source Voltage Vds:60V; Continuous Drain Current Id:23A; On Resistance Rds(On):0.025Ohm; Transistor Mounting:surface Mount; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:2V; Product Range:- Rohs Compliant: Yes
MOSFET, N REEL 2K; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:23A; Drain Source Voltage Vds:60V; On Resistance Rds(on):31mohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs Typ:2V; Operating Temperature Range:-55°C to +175°C; Transistor Case Style:D-PAK; No. of Pins:3; SVHC:No SVHC (15-Dec-2010); Alternate Case Style:D-PAK; Current Id Max:23A; Current Temperature:25°C; Full Power Rating Temperature:25°C; No. of Transistors:1; On State Resistance @ Vgs = 4.5V:45mohm; On State resistance @ Vgs = 10V:31mohm; Package / Case:DPAK; Power Dissipation Pd:100W; Power Dissipation Pd:100W; Pulse Current Idm:50A; Reel Quantity:2000; SMD Marking:SUD23N06-31L; Tape Width:16mm; Termination Type:SMD; Voltage Vds Typ:60V; Voltage Vgs Max:20V; Voltage Vgs Rds on Measurement:10V; Voltage Vgs th Max:3V