Vishay SIHP12N60E-GE3
E-Series N-Channel 600 V 147 W 0.38 O 58 nC Flange Mount Power Mosfet - TO-220AB
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet7 페이지2년 전
Datasheet8 페이지13년 전
Farnell
Newark
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-33.21%
관련 부품
onsemiFCP11N60F
N-Channel Power MOSFET, SUPERFET®, FRFET®, 600 V, 11 A, 380 mΩ, TO-220
Single N-Channel 500 V 0.75 Ohms Flange Mount Power Mosfet - TO-220AB
onsemiFQP13N50C
Trans MOSFET N-CH 500V 13A 3-Pin(3+Tab) TO-220 Tube / MOSFET N-CH 500V 13A TO-220
onsemiFQP9N50C
Power MOSFET, N-Channel, QFET®, 500 V, 9 A, 800 mΩ, TO-220
Single N-Channel 500 V 0.45 Ohms Flange Mount Power Mosfet - TO-220-3
Single N-Channel 650 V 0.93 Ohms Flange Mount Power Mosfet - TO-220-3
설명
147W(Tc) 30V 4V@ 250¦ÌA 58nC@ 10 V 1N 600V 380m¦¸@ 6A,10V 12A 937pF@100V TO-220AB 9.01mm
Trans MOSFET N-CH 600V 12A 3-Pin(3+Tab) TO-220AB
VISHAY SIHP12N60E-GE3 Power MOSFET, N Channel, 12 A, 600 V, 0.32 ohm, 10 V, 2 V
MOSFET, N-CH, 600V, 12A, TO220AB; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:12A; Drain Source Voltage Vds:600V; On Resistance Rds(on):0.32ohm; Rds(on) Test Voltage Vgs:10V; Power Dissipation Pd:147W; Operating Temperature Min:-55°C; Operating Temperature Max:150°C; Transistor Case Style:TO-220AB; No. of Pins:3; MSL:(Not Applicable); Operating Temperature Range:-55°C to +150°C; Voltage Vgs Max:30V