Panasonic AGN210A24
Signal Relay 24VDC 4.8KOhm 1A DPDT(10.6mm 7.4mm 10mm) SMD General Purpose Relay
데이터시트 및 문서
Panasonic
JRH Electronics
DigiKey
Sager Electronics
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
912
Authorized Distributors
6
Relay Type
Telecom
Telecom
Throw Configuration
DPDT
DPDT
Contact Current Rating
1 A
1 A
1 A
Coil Voltage (DC)
18 V
18 V
18 V
Coil Voltage (AC)
Coil Current
5 mA
5 mA
5 mA
Max Voltage Rating (AC)
125 V
125 V
125 V
Coil Resistance
4.8 kΩ
4.8 kΩ
4.8 kΩ
Coil Power
120 mW
120 mW
120 mW
Switching Capacity
Introduction Date2006-02-25
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
PanasonicAGN21024
Signal Relay 24VDC 4.8KOhm 1A DPDT(10.6mm 5.7mm 9mm) THT General Purpose Relay
PanasonicAGN26024
RELAY;GENERAL PURPOSE;INDUSTRIAL RELAY;DPDT;2 FORM C HIGH SENSE COIL VOLTAGE 24
PanasonicAGN260A24
Electromechanical Relay DPDT 1A 24VDC 5.22KOhm Surface Mount
RELAY TELECOM DPDT 1A 24VDC / Telecom Relay DPDT (2 Form C) Surface Mount
Electromechanical Relay DPDT 1A 24VDC Through Hole
설명
Electromechanical Relay DPDT 1A 24VDC 4.8KOhm Surface Mount
AGN(GN) Relay (SMD A type 1-coil latch)
GN Series DPDT (2 Form C) 1 A 24 VDC SMT 1 Coil Latching Signal Relay
Rohs Compliant:Yes Rohs Compliant: Yes |Panasonic AGN210A24
4ms 4ms 1A 110V 24V 2 Form C (DPDT-NO, NC) 4.8K¦¸ 5mA 125V
SIGNAL RELAY, DPDT, 24VDC, 1A, SMD;
Power/Signal Relay, DPDT, Latched, 0.005A (Coil), 24VDC (Coil), 120mW (Coil), 1A (Contact), 110VDC (Contact), DC Input, AC/DC Output, Surface Mount-Straight