Panasonic AGN210A24X
AgPd+Gold plating 24V DPDT (2 Form C) SMD, 5.7x10.6mm Magnetic Latching Relays ROHS
데이터시트 및 문서
Datasheet5 페이지26년 전
IHS
Panasonic
Master Electronics
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
240
Authorized Distributors
5
Relay Type
Telecom
Telecom
Throw Configuration
DPDT
DPDT
Contact Current Rating
1 A
1 A
1 A
Coil Voltage (DC)
18 V
18 V
18 V
Coil Voltage (AC)
Coil Current
5 mA
5 mA
5 mA
Max Voltage Rating (AC)
125 V
125 V
125 V
Coil Resistance
4.8 kΩ
4.8 kΩ
4.8 kΩ
Coil Power
120 mW
120 mW
120 mW
Switching Capacity
공급망
Country of OriginJapan
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8536.49.00.50
Introduction Date2007-09-07
PanasonicAGN21024
Signal Relay 24VDC 4.8KOhm 1A DPDT(10.6mm 5.7mm 9mm) THT General Purpose Relay
PanasonicAGN26024
RELAY;GENERAL PURPOSE;INDUSTRIAL RELAY;DPDT;2 FORM C HIGH SENSE COIL VOLTAGE 24
PanasonicAGN260A24
Signal Relay 24VDC 4.8KOhm 1A DPDT(10.6mm 7.4mm 10mm) SMD General Purpose Relay
Electromechanical Relay DPDT 1A 24VDC 5.22KOhm Surface Mount
RELAY TELECOM DPDT 1A 24VDC / Telecom Relay DPDT (2 Form C) Surface Mount
설명
AGN(GN) Relay (SMD A type 1-coil latch T&R)
Relay Signal DPDT 125VAC 24VDC Solder Surface Mount T/R
GN Series DPDT (2 Form C) 1 A 24 VDC SMT 1 Coil Latching Signal Relay
Rohs Compliant:Yes Rohs Compliant: Yes |Panasonic AGN210A24X
Power/Signal Relay, 2 Form C, DPDT, Latched, 0.005A (Coil), 24VDC (Coil), 120mW (Coil), 1A (Contact), 110VDC (Contact), DC Input, Random, AC/DC Output, Surface Mount-Straight