Murata RDER71H472K0M1H03A
±10% 50V 4.7nF X7R Plugin, P=5mm Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - Leaded ROHS
데이터시트 및 문서
TME
Datasheet23 페이지3년 전
3개월간의 트렌드:
+10.31%
심벌풋프린트
3D다운로드
Stock
22,248
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
Voltage Rating (DC)
50 V
50 V
Tolerance
10 %
10 %
Height
2.5 mm
2.5 mm
관련 부품
Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 10% Radial 2.5mm 125C Automotive Ammo
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Through Hole Mount, 1410
Yageo GroupC315C472K5R5TA
315 C 4.7NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
Yageo GroupC317C472K5R5TA
317 C 4.7NF CERAMIC MULTILAYER CAPACITOR, 50 VDC, +125DEGC, X7R DIELEC, +/-10%
KYOCERA AVXSR155C472KAA
Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 10% Radial 2.54mm 125°C Bulk
Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Bulk
설명
CAP CER 4700PF 50V X7R RADIAL / 4700 pF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R Radial
RDE Radial Ceramic Capacitor 0.157Lx0.098W 4.00mmx2.50mm X7R 卤10% 4700pF
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 50V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Through Hole Mount, 1610
Cap Ceramic 0.0047uF 50V X7R 10% Radial 5mm 125C Ammo
CAP, 4700PF, 50V, MLCC, RADIAL; Capacitance: 4700pF; Voltage Rating: 50V; Product Range: RDE Series; Capacitance Tolerance: ± 10%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Dielectric Characteristic: X7R; Lead Spacing: 5mm; Operating