Infineon IPI086N10N3GXKSA1
Trans MOSFET N-CH 100V 80A Automotive 3-Pin(3+Tab) TO-262 Tube
IHS
Datasheet12 페이지12년 전
Factory Futures
iiiC
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+18.88%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
공급망
Country of OriginMainland China, Malaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Introduction Date2009-02-17
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 weeks ago)
관련 부품
InfineonIRF3710ZLPBF
Single N-Channel 100 V 18 mOhm 120 nC HEXFET® Power Mosfet - TO-262
InfineonIRFSL4510PBF
100V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a TO-262 package, TO262-3, RoHS
onsemiFDI150N10
PowerTrench® MOSFET, N-Channel, 100V, 57A, 16mΩ
InfineonIRFSL3607PBF
Single N-Channel 75 V 9 mOhm 56 nC HEXFET® Power Mosfet - TO-262-3
InfineonIRF1407LPBF
75V Single N-Channel HEXFET Power MOSFET in a TO-262 package
설명
Power MOSFET, N Channel, 100 V, 80 A, 0.0074 ohm, TO-262, Through Hole
Power Field-Effect Transistor, 80A I(D), 100V, 0.0086ohm, 1-Element, N-Channel, Silicon, Metal-oxide Semiconductor FET, TO-262AA
Infineon's 100 V OptiMOS™ power MOSFETs offer superior solutions for high efficiency, high power-density SMPS. Compared to the next best technology this family achieves a reduction of 30% in both RDS(on) and FOM (figure of merit).
Mosfet, N-Ch, 100V, 80A, To-262; Transistor Polarity:N Channel; Continuous Drain Current Id:80A; Drain Source Voltage Vds:100V; On Resistance Rds(On):0.0074Ohm; Rds(On) Test Voltage Vgs:10V; Threshold Voltage Vgs:2.7V; Power Rohs Compliant: Yes |Infineon Technologies IPI086N10N3GXKSA1