Diodes Inc. SMBJ6.5CA-13-F
SMBJ Series 600 W 6.5 V Surface Mount BI-Directional TVS Diode - DO-214AA
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Upverter
Technical Drawing5 페이지6년 전
IHS
Components Direct
iiiC
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-45.84%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
EE Concierge
심벌풋프린트
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
7.76 V
7.6 V
7.6 V
Clamping Voltage
11.2 V
11.2 V
11.2 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
53.6 A
53.6 A
53.6 A
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
BournsSMBJ8.0CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 8V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ7.5CA-13-F
SMBJ Series 600 W 7.5 V BI-Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AA
Diodes Inc.SMBJ8.0CA-13-F
Tvs Diode, 600W, 8V, Bidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ8.0CA-13-F
Diodes Inc.SMBJ8.5CA-13-F
Tvs Diode, 600W, 8.5V, Bidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ8.5CA-13-F
SMBJ Series 8 V 600 W Surface Mount Bi-Directional TVS Diode - DO-214AA (SMB)
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 8.5V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
설명
Protection Tvs Bidirectional Smb 600W 6.5V Rohs 3K Rohs Compliant: Yes
TVS Diode, SMBJ Series, Bidirectional, 6.5 V, 11.2 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=6.5V VBR(min)=7.22V VC=11.2V@IPP=53.6A SMB