Diodes Inc. SMBJ7.5CA-13-F
SMBJ Series 600 W 7.5 V BI-Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AA
IHS
Datasheet6 페이지9년 전
Diodes Inc SCT
TME
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
-51.19%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
8.9 V
8.77 V
8.77 V
Clamping Voltage
12.9 V
12.9 V
12.9 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
4.9 A
5 A
5 A
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
BournsSMBJ8.0CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 8V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
LittelfuseP6SMB12CA
P6SMB Series - 600W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AA Package, 10.2V, RoHS
LittelfuseP6KE12CA
P6KE Series 16.7 V 0.6 kW Through Hole Bi-Directional TVS Diode - DO-204AC
LittelfuseP6SMB11CA
P6SMB Series - 600W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AA Package, 9.4V, RoHS
TVS Diode, TRANSZORB P6SMB Series, Bidirectional, 10.2 V, 16.7 V, DO-214AA (SMB), 2 Pins
600 W 11 V Bi-Directional Through Hole Transient Voltage Suppressor Diode
설명
Tvs Diode, 600W, 7.5V, Bidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ7.5CA-13-F
ESD Suppressor / TVS Diodes VRWM=7.5V VBR(min)=8.33V VC=12.9V@IPP=46.5A SMB