Diodes Inc. SMBJ8.5CA-13-F
Tvs Diode, 600W, 8.5V, Bidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ8.5CA-13-F
IHS
Datasheet6 페이지9년 전
Diodes Inc SCT
TME
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+4.83%
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
Ultra Librarian
심벌풋프린트
다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
대체 부품
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Polarity
Bidirectional
Bidirectional
Number of Unidirectional Channels
Number of Bidirectional Channels
1
Breakdown Voltage
10.13 V
9.9 V
9.9 V
Clamping Voltage
14.4 V
19.5 V
19.5 V
Peak Pulse Power
600 W
600 W
600 W
Peak Pulse Current
4.4 A
22.5 A
22.5 A
공급망
Country of OriginMainland China
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8541.10.00.50
Introduction Date2002-08-21
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Diodes Inc.SMBJ7.5CA-13-F
SMBJ Series 600 W 7.5 V BI-Directional Surface Mount TVS Diode - DO-214AA
BournsSMBJ8.0CA
Trans Voltage Suppressor Diode, 600W, 8V V(RWM), Bidirectional, 1 Element, Silicon, DO-214AA
LittelfuseP6KE10CA
P6KE Series 14.5 V 0.6 kW Through Hole Bi-Directional TVS Diode - DO-204AC
LittelfuseP6SMB10CA
P6SMB Series - 600W Transient Voltage Suppression (TVS) Diode in DO-214AA Package, 8.55V, RoHS
Diodes Inc.SMBJ8.0CA-13-F
Tvs Diode, 600W, 8V, Bidir, Smb Rohs Compliant: Yes |Diodes Inc. SMBJ8.0CA-13-F
LittelfuseP6KE10CA-B
P6KE Series - 600W Axial Leaded Transient Voltage Suppression (TVS) Diode, DO-204AC, RoHS
설명
DO-214AA SMB SMBJ 1 Surface Mount Zener Tvs Diode 9.44V 41.7A 600W -55C~150C TJ
SMBJ Series 8.5 V 600 W SMT Bi-Directional Transient Voltage Suppressor - SMB