Coilcraft 0805LS-682XJLB
General Purpose Inductor, 6.8uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 0805
Obsolete
Coilcraft Direct
Newark
대체 부품
Price @ 1000
Stock
1
Authorized Distributors
1
Inductance
6.8 µH
6.8 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
260 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
2.25 Ω
2.25 Ω
Q Factor
20
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
공급망
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
Inductor RF Wirewound 6.8uH 5% 7.9MHz 20Q-Factor Ceramic 0.2A 7.7Ohm DCR 1008 T/R
API Delevan1210-682J
General Purpose Inductor, 6.8uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
General Purpose Inductor, 6.8uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 6.8uH, 5%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 1210
General Purpose Inductor, 6.2uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
Inductor RF Chip Unshielded Wirewound 6.8uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor 285mA 1.2Ohm DCR 1812 T/R
설명
RF inductor, ferrite core, 5% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 6.8UH, 5%, 35MHZ, RF, SMD
INDUCTOR, RF, 6.8UH, 5%, 35MHZ, SMD; Product Range:0805LS Series; Inductance:6.8 H; Inductance Tolerance: 5%; High Frequency Inductor Case:0805 [2012 Metric]; Self Resonant Frequency Min:35MHz; DC Resistance Max:2.25ohm; DC Current ;RoHS Compliant: Yes