API Delevan 1210-682J
General Purpose Inductor, 6.8uH, 5%, 1 Element, Ferrite-Core, SMD, 1210
Production
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet1 페이지0년 전
RS (Formerly Allied Electronics)
DigiKey
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
대체 부품
Price @ 1000
Stock
6,245
Authorized Distributors
3
Inductance
6.8 µH
6.8 µH
Tolerance
5 %
5 %
Current Rating
321 mA
321 mA
Shielding
Unshielded
Unshielded
DC Resistance (DCR)
1.8 Ω
1.8 Ω
Q Factor
30
Test Frequency
7.9 MHz
7.9 MHz
공급망
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 4 months ago)
관련 부품
API Delevan1210R-682J
Inductor; RF; Ind 6.8uH; Tol +/-5%; Cur 321mA; SMT; Case 1210; DCR 1.8 Ohms; SRF 40MHz
Inductor RF Wirewound 6.8uH 5% 7.9MHz 20Q-Factor Ferrite 0.36A 3Ohm DCR 1008 T/R
General Purpose Inductor, 6.8uH, 5%, 1 Element, Ceramic-ferrite-Core, SMD, 1008
Wurth Elektronik744758368A
WE-RFH Ferrite SMT Inductor
Ind Chip Molded Bobbin Core 6.8uH 5% 7.96MHz 50Q-Factor Ferrite 285mA 1812 T/R
API DelevanS1210R-682J
설명
Ind RF 6.8uH 5% 7.9MHz 30Q-Factor Ferrite T/R
1210 1210 (3225Metric) 0.128Lx0.095W 3.25mmx2.42mm 6.8muH
FIXED IND 6.8UH 321MA 1.8OHM SMD