Coilcraft 0603CT-56NXGLU
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603CT-56NXGLU05Cut Tape
5h
데이터시트 및 문서
Farnell
Datasheet2 페이지5년 전
Coilcraft Direct
Newark
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Ind Chip Unshielded Wirewound 56nH 2% 200MHz 38Q-Factor Ceramic 360mA 0603 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 56nH 2% 100MHz 38Q-Factor 360mA 350mOhm DCR 0603 Paper T/R
설명
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
Surface Mount High Frequency Inductor, 0603CT Series, 56 nH, 2%, 0603 [1608 Metric], 1.75 GHz RoHS Compliant: Yes
INDUCTOR, 56NH, 2%, 1.75GHZ, RF, SMD; Inductance: 56nH; Product Range: 0603CT Series; DC Current Rating: 420mA; High Frequency Inductor Case: 0603 [1608 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.7ohm; Inductance Tolerance: ± 2%; Self Resonant Frequency Min: 1.75GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Inductor Case Style: 0603 [1608 Metric]