Coilcraft 0805CS-560XGLB
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0805
Obsolete
가격 및 재고
데이터시트 및 문서
Coilcraft Direct
Newark
Stock
500
Authorized Distributors
2
Inductance
56 nH
56 nH
Tolerance
2 %
2 %
Current Rating
500 mA
DC Resistance (DCR)
340 mΩ
340 mΩ
Q Factor
60
Test Frequency
200 MHz
200 MHz
공급망
Country of OriginIndonesia, Mainland China, Singapore, Vietnam
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8504.50.80.00
Introduction Date2002-12-09
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
관련 부품
Ind Chip Wirewound 56nH 2% 200MHz 60Q-Factor Ceramic 500mA 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
Ind Chip Unshielded Wirewound 56nH 2% 200MHz 38Q-Factor Ceramic 360mA 0603 T/R
설명
Surface Mount High Frequency Inductor, AEC-Q200 0805CS Series, 56 nH, 2%, 0805 [2012 Metric] RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 56NH, 2%, 1.6GHZ, RF, SMD; Inductance: 56nH; Product Range: 0805CS Series; DC Current Rating: 500mA; High Frequency Inductor Case: 0805 [2012 Metric]; Inductor Construction: Wirewound; DC Resistance Max: 0.34ohm; Inductance Tolerance: ± 2%; Self Resonant Frequency Min: 1.6GHz; SVHC: No SVHC (15-Jan-2019); Automotive Qualification Standard: AEC-Q200; Inductor Case Style: 0805 [2012 Metric]