Coilcraft 0603CT-51NXGLU
General Purpose Inductor, 0.051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
DistributorSKUMinPkg
Farnell0603CT-51NXGLU01Cut Tape
11h
데이터시트 및 문서
IHS
Datasheet2 페이지5년 전
Coilcraft Direct
element14 APAC
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
Ind Chip Wirewound 56nH 2% 200MHz 60Q-Factor Ceramic 500mA 0805 T/R
Inductor RF Wirewound 0.047uH 2% 200MHz 50Q-FactorCeramic 0.5A 0.31Ohm DCR 0805 T/R
Ind Chip Unshielded Wirewound 51nH 2% 200MHz 35Q-Factor Ceramic 390mA 0603 T/R
설명
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, RF, 51NH, 2%, 1.85GHZ, SMD; Product Range:Coilcraft - 0603CT Series; Inductance:0.051µH; Inductance Tolerance:± 2%; Self Resonant Frequency (Min):1.85GHz; DC Resistance Max:0.57ohm; Current Rating:440mA; Inductor Case Style:SMD; DC Current Rating:440mA; Q Factor:55; Q Test Frequency:1.7MHz