Coilcraft 0402HP-51NXGLU
General Purpose Inductor, 0.051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Datasheet2 페이지5년 전
Datasheet2 페이지13년 전
Coilcraft Direct
재고 내역
3개월간의 트렌드:
+0.00%
LTB Date2021-03-01
LTD Date2021-03-01
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.056uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Ind Chip Unshielded Wirewound 51nH 2% 200MHz 35Q-Factor Ceramic 390mA 0603 T/R
Inductor RF Chip Wirewound 51nH 2% 100MHz 38Q-Factor 370mA 330mOhm DCR 0603 Paper T/R
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
설명
Surface Mount High Frequency Inductor, 0402HP Series, 51 nH, 2%, 0402 [1005 Metric], 2.3 GHz RoHS Compliant: Yes
GENERAL PURPOSE INDUCTOR RoHS Compliant Active Contains Lead Fixed Inductor 125C 2.3GHz 700mOhm 51nH
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 51NH, 2%, 2.3GHZ, RF, SMD; Inductance: 51nH; Product Range: 0402HP Series; DC Current Rating: 360mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Ind; Available until stocks are exhausted Alternative available