Coilcraft 0402HP-47NXGLU
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Datasheet2 페이지5년 전
Datasheet2 페이지13년 전
Coilcraft Direct
CAD 모델
소스이캐드엠캐드파일
SnapEDA
풋프린트
3D다운로드
캐드 모델 다운로드 시 새 탭으로 파트너 사이트가 열립니다.
관련 부품
General Purpose Inductor, 0.043uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.051uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0603
General Purpose Inductor, 0.043uH, 2%, 1 Element, Ceramic-Core, SMD, 0402
Inductor RF Wirewound 0.047uH 2% 200MHz 50Q-FactorCeramic 0.5A 0.31Ohm DCR 0805 T/R
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 1005/0402
General Purpose Inductor, 0.047uH, 2%, 1 Element, Wirewound-Core, Reflow soldering, 2015/0805
설명
Surface Mount High Frequency Inductor, 0402HP Series, 47 nH, 2%, 0402 [1005 Metric], 2.4 GHz RoHS Compliant: Yes
RF inductor, ceramic core, 2% tol, SMT, RoHS
INDUCTOR, 47NH, 2%, 2.4GHZ, RF, SMD; Inductance: 47nH; Product Range: 0402HP Series; DC Current Rating: 420mA; High Frequency Inductor Case: 0402 [1005 Metric]; Ind; Available until stocks are exhausted Alternative available