TDK C0603X7R1A472K030BA
Cap Ceramic 0.0047uF 10V X7R 10% SMD 0201 125°C Punched Paper T/R
NRND
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Stock
25,774
Authorized Distributors
0
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.24.00.20
Introduction Date2013-02-27
Lifecycle StatusNRND (Last Updated: 3 years ago)
LTB Date2019-10-01
LTD Date2020-03-01
Manufacturer Lifecycle StatusPRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 3 years ago)
関連部品
10V 4.7nF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAP CER 4700PF 10V X7R 0201 / 4700 pF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
KYOCERA AVX0201ZC472KAT2A
Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 10Vdc X7R Dielectric 4700pF ±10% ø7T/R"
6.3V 4.7nF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENEMK063B7472KP-F
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 16V, 4700 pF, ± 10 %, 0201, X7R, RoHS
Samsung Electro-MechanicsCL03B472KP3NNNH
Cap Ceramic 0.0047uF 10V X7R 10% SMD 0201 125°C Cardboard T/R
説明
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0201
Multilayer Ceramic Chip Capacitors, Capacitance=4.7nF, LxWxT:0.6x0.3x0.3mm
General Purpose MLCC, 0201, X7R, 10V, 4700pF, 10%, 0.30mm
EIA CASE SIZE: 0201, VOLTAGE: 10, CAP VALUE: 472, TOL: +/-10%, THICKNESS: 0.30 ± 0.03