KYOCERA AVX 0201ZC472KAT2A
Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 10Vdc X7R Dielectric 4700pF ±10% ø7T/R"
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet4ページ3年前
Future Electronics
Upverter
Newark
element14 APAC
在庫履歴
3か月間の傾向:
+10.19%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
Authorized Distributors
6
Capacitance
4.7 nF
4.7 nF
4.7 nF
Dielectric
X7R
X7R
Mount
Surface Mount
Surface Mount
Case/Package
0201
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
10 %
10 %
10 %
Height
330 µm
300 µm
300 µm
サプライチェーン
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 2 months ago)
関連部品
10V 4.7nF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
CAP CER 4700PF 10V X7R 0201 / 4700 pF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
Cap Ceramic 0.0047uF 10V X7R 10% SMD 0201 125°C Punched Paper T/R
6.3V 4.7nF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Samsung Electro-MechanicsCL03B472KP3NNNH
Cap Ceramic 0.0047uF 10V X7R 10% SMD 0201 125°C Cardboard T/R
説明
Cap Ceramic 0.0047uF 10V X7R 10% Pad SMD 0201 125C T/R
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0201
0201 4700 pF 10 V ±10 % Tolerance X7R Surface Mount Multilayer Ceramic Capacitor
0201 (0603Metric) ceramic capacitor 10V 4700pF ±10% X7R