Samsung Electro-Mechanics CL03B472KP3NNNH
Cap Ceramic 0.0047uF 10V X7R 10% SMD 0201 125°C Cardboard T/R
Obsolete
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet36ページ10年前
Samsung SCT
在庫履歴
3か月間の傾向:
+0.00%
Introduction Date2010-10-11
Lifecycle StatusObsolete (Last Updated: 4 months ago)
LTB Date2020-11-30
LTD Date2021-06-30
関連部品
10V 4.7nF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
6.3V 4.7nF X7R ±10% 0201 Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
TAIYO YUDENEMK063B7472KP-F
Multilayer Ceramic Capacitors (High dielectric type), 16V, 4700 pF, ± 10 %, 0201, X7R, RoHS
CAP CER 4700PF 10V X7R 0201 / 4700 pF ±10% 10V Ceramic Capacitor X7R 0201 (0603 Metric)
KYOCERA AVX0201ZC472KAT2A
Capacitor SMD Ceramic 0201 Case 10Vdc X7R Dielectric 4700pF ±10% ø7T/R"
説明
10V 4.7nF X7R 卤10% Multilayer Ceramic Capacitors MLCC - SMD/SMT ROHS
Ceramic Capacitor, Multilayer, Ceramic, 10V, 10% +Tol, 10% -Tol, X7R, 15% TC, 0.0047uF, Surface Mount, 0201
General, Standard, Normal, 125℃, 0201, RoHS