Panasonic EEU-ED2D331
Aluminum Electrolytic Capacitor, 330 uF, 200 V, ± 20%, 10000 hours @ 105°C, Radial Leaded
EOL
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet10ページ8年前
Panasonic
element14
Newark
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-13.86%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
21,628
Authorized Distributors
6
Capacitance
330 µF
330 µF
Mount
PCB, Through Hole
PCB, Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
200 V
200 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
10000 hours
10000 hours
Ripple Current
1.08 A
3.12 A
Height - Seated (Max)
40.005 mm
42.0116 mm
サプライチェーン
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2002-03-01
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2023-04-30
LTD Date2023-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
PanasonicEEU-EE2C331
Aluminum Electrolytic Capacitor, 330 uF, 160 V, ± 20%, 10000 hours @ 105°C, Radial Leaded
PanasonicEEU-ED2C331
PanasonicEEU-EE2D331
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
NichiconUCS2D331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCS 200V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
KYOCERA AVXUCS2C331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCS 160V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
説明
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR ED 200V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Cap Aluminum 330uF 200V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 2400mA 10000h 105°C Bulk
Panasonic EEUED2D331 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Cap Aluminum Polymer 330uF 200V 20% Aluminum Cylindrical Can 7.5mm 2400mA 10000 hr 105°C Bag
Avnet Japan
ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Cap 330Uf 200Vdc 20% 18 X 40Mm Rdl 7.5Mm 2400Ma 10000 Hr Rohs Compliant: Yes
Aluminum Electrolytic Capacitors, 330uF, 200V, -25 to 105¡C
Panasonic SCT
330¦ÌF 200V ¡À20% 7.5mm 10000h@ 105¡ãC 1.08A@ 120Hz,2.4A@ 100kHz ,D18xL40mm 18mm*40mm*40mm
CAP, 330µF, 200V, 20%; Capacitance: 330µF; Voltage Rating: 200V; Product Range: ED Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter; Available until stocks are exhausted Alternative available