Panasonic EEU-EE2C331
Aluminum Electrolytic Capacitor, 330 uF, 160 V, ± 20%, 10000 hours @ 105°C, Radial Leaded
EOL
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet11ページ10年前
Panasonic
JRH Electronics
element14
TME
在庫履歴
3か月間の傾向:
Restocked
サプライチェーン
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2006-03-02
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2023-04-30
LTD Date2023-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
PanasonicEEU-EE2D331
Aluminum Electrolytic Capacitor, 330 uF, 200 V, ± 20%, 10000 hours @ 105°C, Radial Leaded
PanasonicEEU-ED2D331
NichiconUCS2D331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCS 200V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
KYOCERA AVXUCS2C331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCS 160V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicEEU-ED2C331
United Chemi-ConEKXG201ELL331MMP1S
Cap Aluminum Lytic 330uF 200V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1430mA 10000h 105°C Bulk
説明
Cap Aluminum Lytic 330uF 160V 20% (18 X 31.5mm) Radial 7.5mm 2600mA 10000h 105C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EE 160V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Panasonic EEUEE2C331 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 160V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 330uF, 160V, -25 to 105¡C