Panasonic EEU-EE2D331
Aluminum Electrolytic Capacitor, 330 uF, 200 V, ± 20%, 10000 hours @ 105°C, Radial Leaded
EOL
価格と在庫
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet11ページ10年前
Panasonic
element14
RS (Formerly Allied Electronics)
Master Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
-100%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
Component Search Engine
シンボルフットプリント
3Dダウンロード
SnapEDA
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
サプライチェーン
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date2006-03-02
Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
LTB Date2023-04-30
LTD Date2023-09-30
Manufacturer Lifecycle StatusEOL (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 250V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
PanasonicEEU-EE2C331
Aluminum Electrolytic Capacitor, 330 uF, 160 V, ± 20%, 10000 hours @ 105°C, Radial Leaded
NichiconUCS2D331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCS 200V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
KYOCERA AVXUCS2C331MHD
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UCS 160V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicEEU-ED2D331
PanasonicEEU-ED2C331
United Chemi-ConEKXG201ELL331MMP1S
Cap Aluminum Lytic 330uF 200V 20% (18 X 35.5mm) Radial 7.5mm 1430mA 10000h 105°C Bulk
説明
Cap Aluminum Lytic 330uF 200V 20% (18 X 40mm) Radial 7.5mm 3120mA 10000h 105C Bulk
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR EE 200V 330muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
Panasonic EEUEE2D331 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Cap Aluminum Polymer 330uF 200V 20% Aluminum Cylindrical Can 7.5mm 3120mA 10000 hr 105°C Bag
Avnet Japan
CAPACITOR;ALUMINUM ELECTROLYTIC;CAPACITOR RADIAL EE 330UF 200V HI-RIPPLE
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 200V, 20% +Tol, 20% -Tol, 330uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 330uF, 200V, -25 to 105¡C
Panasonic SCT
BULKAluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 330uF 200volts AEC-Q200
Aluminium Electrolytic Capacitor, Ee Series, 330 - F, - 20%, 200 V, 18 Mm, Radial Leaded Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEUEE2D331
CAP, 330µF, 200V, 20%; Capacitance: 330µF; Voltage Rating: 200V; Product Range: EE Series; Capacitance Tolerance: ± 20%; Capacitor Terminals: Radial Leaded; Diameter; Available until stocks are exhausted Alternative available