KYOCERA AVX UPJ0J682MHD6TN
6800uF 6.3V 39m惟 卤20% 1.98A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet7ページ16年前
Stock
1,516
Authorized Distributors
1
Capacitance
6.8 mF
6.8 mF
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
Life (Hours)
5000 hours
5000 hours
Ripple Current
2.21 A
1.98 A
Height - Seated (Max)
26.4922 mm
27.0002 mm
関連部品
KYOCERA AVXUPM0J682MHD6TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 6800muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
PanasonicEEU-FC0J682
Cap Aluminum 6800uF 6.3V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2555mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC0J682S
Cap Aluminum 6800uF 6.3V 20% (18 X 20mm) Radial 7.5mm 2490mA 5000h 105°C Bulk
PanasonicEEU-FC0J682B
Cap Aluminum Lytic 6800uF 6.3V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2555mA 5000h 105°C Ammo Pack
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6800uF, Through Hole Mount
United Chemi-ConEKZE6R3ELL682ML25S
Cap Aluminum Lytic 6800uF 6.3V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 3460mA 5000h 105°C Bulk
説明
UPJ ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR Radial Can aluminum electrolytic capacitor 0.709Dia 18.00mm ±20% 6800muF 6.3V
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL