Panasonic EEU-FC0J682
Cap Aluminum 6800uF 6.3V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 2555mA 5000h 105°C Bulk
Production
価格と在庫
データシート & ドキュメント
Panasonic
Datasheet10ページ9年前
Farnell
element14
Master Electronics
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+358%
CADモデル
ソースeCADmCADファイル
SnapEDA
シンボルフットプリント
ダウンロード
Ultra Librarian
ダウンロード
代替部品
Price @ 1000
Stock
12,684
Authorized Distributors
6
Capacitance
6.8 mF
6.8 mF
6.8 mF
Mount
PCB, Through Hole
Through Hole
Through Hole
Case/Package
Radial
Radial
Voltage Rating (DC)
6.3 V
6.3 V
6.3 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
22 mΩ
Life (Hours)
5000 hours
8000 hours
Ripple Current
2.555 A
2.56 A
2.56 A
Height - Seated (Max)
24.9936 mm
24.9936 mm
24.9936 mm
サプライチェーン
Country of OriginMalaysia
Export Control Classification Number (ECCN) CodeEAR99
Harmonized Tariff Schedule (HTS) Code8532.22.00.20
Introduction Date1998-03-24
Lifecycle StatusProduction (Last Updated: 6 months ago)
Manufacturer Lifecycle StatusACTIVE (Last Updated: 6 months ago)
関連部品
KYOCERA AVXUPM0J682MHD6TN
Radial Can ALUMINUM ELECTROLYTIC CAPACITOR UPM 6.3V 6800muF ±20% 0.709Dia 18.00mm
United Chemi-ConEKZE6R3ELL682ML25S
Cap Aluminum Lytic 6800uF 6.3V 20% (16 X 25mm) Radial 7.5mm 3460mA 5000h 105°C Bulk
KYOCERA AVXUPJ0J682MHD6TN
6800uF 6.3V 39m惟 卤20% 1.98A@120Hz Plugin Aluminum Electrolytic Capacitors - Leaded ROHS
United Chemi-ConESMG6R3ELL682MK25S
Cap Aluminum Lytic 6800uF 6.3V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1915mA 2000h 85°C Bulk
NichiconUVR0J682MHD
Cap Aluminum Lytic 6800uF 6.3V 20% (12.5 X 25mm) Radial 5mm 1920mA 2000h 85C Bulk
PanasonicEEV-FK0J682M
Cap Aluminum 6800uF 6.3V 20% (16 X 16.5mm) SMD 0.035 Ohm 1800mA 2000h 105°C T/R
説明
Panasonic EEUFC0J682 - Aluminum Electrolytic Capacitors (Radial Lead Type)
Aluminum Electrolytic Capacitors - Radial Leaded 6800uF 6.3volts AEC-Q200
EEU-FC Series 6.3 V 6800 uF Ø16 x 255mm LS=7.5mm Aluminum Electrolytic Capacitor
Aluminum Electrolytic Capacitor, Polarized, Aluminum (wet), 6.3V, 20% +Tol, 20% -Tol, 6800uF, Through Hole Mount
Aluminum Electrolytic Capacitors, 6800uF, 6.3V, -55 to 105¡C
Panasonic SCT
Aluminium Electrolytic Capacitor, Aec-Q200 Fc Series, 6800 - F, - 20%, 6.3 V, 16 Mm Rohs Compliant: Yes |Panasonic EEUFC0J682
CAP, 6800µF, 6.3V, 20%; Capacitance:6800µF; Voltage Rating:6.3V; Product Range:FC Series; Capacitance Tolerance:± Capacitor Terminals:Radial