Yageo Group T496D107M010ATE700
Tantalum Capacitor, Polarized, Tantalum (dry/solid), 10V, 20% +Tol, 20% -Tol, 100uF, Surface Mount, 2917
データシート & ドキュメント
IHS
Datasheet18ページ2年前
Factory Futures
Arrow Electronics
在庫履歴
3か月間の傾向:
+17.55%
Stock
60,728
Authorized Distributors
6
Capacitance
100 µF
100 µF
100 µF
Voltage Rating (DC)
10 V
10 V
10 V
Tolerance
20 %
20 %
20 %
ESR (Equivalent Series Resistance)
700 mΩ
100 mΩ
100 mΩ
Leakage Current
10 µA
10 µA
Dissipation Factor
6 %
6 %
6 %